,
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Japon Filmleri Mersin’de

30 Kasım 2018 Saat 09:30

MERSİN TÜRK JAPON DOSTLUK DERNEĞİ
BASIN BÜLTENİ

Japon Filmleri Mersin’de
Mersin Türk Japon Derneği, Japon Filmleri Gösterimi ile bir gün sürecek sinema şölenini Mersinlilerle buluşturacak.
Mersin Türk Japon Dostluk Derneği, Japonya Ankara Büyükelçiliği ve Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle düzenleyeceği Japon Filmleri Gösterimi’ni, 30 Kasım 2018 Cuma günü saat: 09.30’dan itibaren Mersin Üni. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşturacak. Etkinlikte, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi de bir konferansla yer alacak.
Gösterimde, Yuzo Asahara’nın “Samuray Mutfağının Hikayesi” ve Makoto Shinkai’nin “Senin Adın” adlı animasyon filminin yanı sıra, eğitimini Kyoto Seika Üniversitesi’nde tamamlayan karşılaştırmalı medya ve edebiyatının deneyimli isimlerinden Selen Çalık “Japon Anime Sineması” üzerine, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ise “Türk – Japon İlişkileri” üzerine birer konferans gerçekleştirecek.
Mersin Türk Japon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Cengiz yaptığı açıklamada; “Tarihi oldukça eskilere dayanan Türk-Japon dostluğunu güçlendirmek, özellikle kardeş şehir Kushimoto ile karşılıklı kültürel alış veriş yoluyla halklarımızı birbirine yakınlaştırmak üzere çeşitli etkinlikler yapmaya özen göstermekteyiz. Bu kez ise dünya anime sinemasının en başarılı örneklerine imza atan Japon Sineması’nı halkımızla buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Etkinliğimize katılarak bizleri onore eden Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve eleştirmen Selen Çalık’a Mersinliler adına ayrıca teşekkür ediyorum”, dedi.
Etkinlikler ücretsiz olup tüm sinemaseverler davetlidir.
Program
09.30: Film Gösterimi: Samuray Mutfağının Hikayesi (Bushi No Kondate)
11.30: Konferans: Türk Japon İlişkileri/Akio Miyajima (Büyükelçi)
12.30: Kokteyl
13.30: Konferans: Japon Anime Sineması/Selen Çalık
15.00: Film Gösterimi: Senin Adın (Kimi No Na Wa)

Detaylar

Tarih:
30 Kasım 2018
Saat:
09:30

Mekan

MEÜ UĞUR ORAL SALONU
ÇİFTLİKKÖY KAMPÜSÜ
MERSİN,
scroll to top