,
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

SON – VEDA – FİN – END – ENDE

01 Mayıs 2019 - 31 Aralık 2019

“Mersin Etkinlik Takvimi, etkinlik düzenleyenleyenler, kültürel etkinlikleri takip edenler ve sanatseverler için başvuru yeri, kentin ortak hafızalarından biri olsun” hayalinin peşinde koşturdum (ve DURDUM) .

2006 yılı 2. ayından bu yana kültür ve sanat kurumlarına, derneklerine sürekli ve ısrarla talepte bulunmama karşın onların   “Biz kendi web sitemizi kurarız, orada ilan ederiz, çakışmalara da razıyız, küçük olsun bizim olsun” şeklinde yorumladığım söz veya davranışıyla karşılaştım. 13 yıl boyunca  arkadaşım Döndü Benli dışında hiç kimseden birkaç saniyesini alacak tek satırlık yardım veya öneri gelmedi. Akdeniz Opera ve Bale Derneği (AKOB) dışında hiç bir kurum işbirliğine razı olmadı. AKOB’a teşekkür ediyorum.

Eeee, 13 yıl az değil. Hafiye gibi nerede hangi etkinlik var diye araştırmaktan, gününden evvel duyurmaya çalışmaktan (laf aramızda kalsın biraz da yok sayılmaktan) yoruldum. Gözümün içine baka baka bu siteyi tarif edip “Mersin’deki kültür ve sanat haberlerini paylaşacak ortak bir site kuralım” diyenlere selam olsun. Bu site gibi tarafsız, reklamsız, akçesiz olacağına inandığım çalışmaları için onlara şimdiden kolaylıklar diliyorum. 01 Mayıs 2019  Ziya Aykın

Not: Her gün ortalama 1.200 kişinin girip, ortalama 4 sayfa okuyup ortalama 5.5 dakika gezdiği “yumuktepe.com” başvuru sitesi diğer konularda hizmetine devam edecektir.

Detaylar

Başlangıç:
01 Mayıs 2019
Bitiş:
31 Aralık 2019
scroll to top