,

AMAÇ

Yumuktepe’de  günümüzden binlerce yıl önce kullanılmış bir alet, eşya, yiyecek artığı, kemik parçası  bulunuyor yorumlanıyor.  O eski yaşam, kültür, gün ışığına çıkarılıyor.  İşte benim yaptığım, yapmaya çalıştığım da buna benzer. Günümüzden onlarca yıl önce yazılmış yazı ve belgeleri tekrar ortaya koymak.  Unutulmaları, kaybolmaları olasılığını  kaldırmak. Araştıranların kolayca bulmalarını sağlamak.  Hepsi bu.
Burası bir başvuru sitesidir.  Spor, siyaset, parasal konular dışında  Mersin ile ilgili  bilgi ve belgeleri yorumsuz, övmeden, yermeden sergilemeye çalışır.  Tüm dünyayı sever, meraklı insanlara özel saygı duyar. O1.01.2013. Ziya Aykın
*Amaç’ın önceki hali  aşağıdadır.

Hedef- Gaye

Kadınlar yemek yaparken birden yarılıvermiş tencereleri. Genç kızlar sevdiklerini görünce ellerindeki su kabını düşürüvermiş. Bazen evcilik oynanan evler, bazen gerçek evler,  surlar yıkılmış. Üst üste yığılmış bunlar. Anılar, anıtlar yığını koca bir tepe olmuş. 9000 Yıldan beri  insan sesinin   hiç eksilmediği bu höyüğe “Yumuktepe” demişiz.

Anaya, anıya  saygımızdan, insan izinin güzelliğine hayranlığımızdan ve insan sıcaklığını aradığımızdan  Yumuktepe de buluşalım diye kurduk bu siteyi.

Görüldüğü gibi, para kazanmak, siyasi parti, akım, vb. tanıtmak amacımız  da  yok.

Amacımız;

Geçip,

Göçüp, gitmeden,

Yumuktepelerden,

Birbirimizin gözünün içine bakıp,

Gülümsemek.

Suyla oynamak.

Toprağa  resim çizmek.

Havaya şarkı söylemek.

Zaten geri kalanı  “boş şeyler” değil mi?

16.02.2006. Ziya AYKIN

Biyografik Bilgi

scroll to top