,

AKOB 3.ULUSAL ODA MÜZİĞİ YARIŞMASI

3.-ODA-MÜZİĞİ-YARIŞMASI-AFİŞ.jpg

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Nevit Kodallı Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile 2 yıldır gerçekleştirilen yerel Oda Müziği Yarışması’nı 2018 yılında Ulusal boyuta taşıyor.

Kurulduğundan bu yana 75’den fazla etkinlik gerçekleştiren AKOB, misyonu gereği çoksesli müziğin tanıtımı ve yaygınlaştırılması için çalışmalar sürdürmeye devam ediyor.
14 -15 Nisan 2018 (Cumartesi-Pazar) günleri Nevit Kodallı Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek yarışmaya ülkenin farklı konservatuarlardan 12 grup katılım gösterecek. 15 Nisan 2018 Pazar günü saat 14:00’te ödül töreni gerçekleşecek yarışmanın jüri başkanlığını devlet sanatçısı Prof. Dr. Suna Kan; jüri onursal başkanlığını Fazıl Tütüner; jüri üyeliklerini de Doç. Gökhan Aybulus, Yard. Doç. Halit Turgay, Münif Akalın ve Prof. Burak Tüzün yapacak.
Türkiye çapında genç sanatçı gruplarının oluşumuna ve de özgüvenlerine katkıda bulunacak yarışmanın ödül törenine müzikseverleri bekleriz.
Saygılarımızla
Akdeniz Opera ve Bale Kulübü

Biyografik Bilgi

scroll to top