,

ERDOĞAN ŞANAL’A AÇIK MEKTUP

Mersin-DOB-20.-Yıl.jpg

Fotoğraf : Ebru Laledemir

Sn.Erdoğan Şanal,
Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürü
20.yıl kutlama “gala”konserinizi izledim.
Bu gala “kutlama” tarifine sığmayacak boyutta genelinde Türk Opera ve Bale sanatının ve özelinde Mersin Devlet Opera ve Bale Müdürlüğü kadrolarının çağdaş ve evrensel kalitede ulaştığı başarının bir göstergesi olmuştur.
Bu gala’nın düşünce, hazırlık ve uygulama aşamasında sahnede ve sahne gerisinde her bir personelinizin kollektif ve uyumlu olarak verdiği emek ve özverinin bileşkesi, Atatürk ‘ün ve cumhuriyetimizin bu sanatın ülkemizde yerleşmesi ve toplumumuzun yaşam kalitesinin çağdaş standartlarda yüceltilmesi misyonuna ne kadar özen ,önem ve saygı gösterdiğinizin somut bir kanıtı olmuştur.
Bize düşen, Türk sahne sanatlarının ülke genelinde Atatürk’ümüzün fikirleri ve Cumhuriyet’İn ışığı ile halkımızın yaşamında daha fazla yer alması, siz sanatçıların ve emekçilerin sosyal güvencelerine ve geleceklerine daha fazla özen gösterilmesine ve bu konuda her türlü endişeden uzak olmanıza dair girişimlere destek olunması ve sizleri sanata, seçtiğiniz mesleğe ve işe saygı adına “halk” olarak saygı ile, şefkatle ve sorumlulukla kucaklamaktan ibarettir.
Bu kucaklama ve desteğin sadece “alkış”tan ibaret olmadığını biliyoruz.
Bizler bu zenginliğin kıymetini bilenler olarak bireysel olarak ve üyesi olduğumuz sivil toplum örgütleri ile çeşitli platformlarda ve düzeylerde sizlere gönül ve fikir yakınlığımızın gereğini yapmaktan ve bunu sürdürmekten bıkmayacağız ve yorulmayacağız. Mersin bireysel ve örgütsel sanatsever çevresi ile ve sizlerle beraber bir aileden ibarettir.
Bu ailenin bireylerin önce SANAT’a sonra kendilerine ve ailelerine ve son olarak Türk toplumuna olan saygı ve sevgi yoğunluklu sorumluluklarını özenle yerine getirdiğine ve getireceğine inanmaktayız.
Sizi ve arkadaşlarınızı tekrar kutlarız.
Mersin Operası 20 yılda değil kurulduğu tarihteki fikir beraberliği ve hep genç kalan enerjisi ile Türk Opera ve bale kurumlarının modeli ve önderi olmuştur.
Varolun, Sağolun..
Müziğin büyüsü ve Alkışlarımız eksilmesin salonlarımızdan
Saygılarımla.
A.Vahap Kokulu

İşletme ve Maliye Akademik eğitimi almıştır. Mersinde çeşitli dernekler yönetiminde, etkinliklerinde yer almıştır. "Şurup Tadında Mersinliler" yazı dizisi ile dergilerde, sosyal medyada kent yaşamı zenginliklerini araştırmakta, yazmakta ve anlatmaktadır.

scroll to top