,

MERSİN MÜZİK FESTİVALİ’NDEN ‘ÜÇ GÜZELLERE’ ÖDÜLLÜ BESTE

Besteyarısması-1.jpg

13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 29 Mayıs 2014 Perşembe akşamı Mersin Kültür Merkezi Şeref Salonu’nda gerçekleştirilen beste yarışması ile başladı. “Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor” sloganıyla duyurulan beste yarışmasında finale kalan beş eserin seslendirildiği konserin ardından yapılan oylama sonucunda, birincilik ödülü Melis Öztoprak’ın oldu.Besteyaiısmasi 2
Bu yıl 4. kez gerçekleştirilen beste yarışmasının teması, Mersin Narlıkuyu’da bulunan ve Roma döneminden kalma bir hamamın zemin mozaiğini süsleyen ‘Üç Güzeller’ olarak belirlendi. Keman, viyolonsel ve piyano için “Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor” sloganıyla duyurulan beste yarışmasına gelen başvurular arasından seçilen beş eser, yarışma gecesi Marina Kvlividze (Keman), Murat Alkan (Viyolonsel) ve İbrahim Yazıcı (Piyano) tarafından seslendirilerek izleyicilerin beğenisine sunuldu. Jüri görevini üstlenen 125 izleyici, değerli taş isimleri ile rumuz verilen eserleri oyladı.
İkincilik ödülünü Halit Turgay, üçüncülüğü Tezcan Erol’un aldığı yarışmada dördüncülüğü Berkant Gençkal da dördüncülüğe layık görüldü.

Biyografik Bilgi

scroll to top