,

YUNUS EMRE ORATORYOSU

sahne.jpg

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Ahmet Adnan Saygun’ un bestelediği Yunus Emre Oratoryosunu 14 Mayıs 2019 Salı günü saat 21:00’ da Mersin Marina Amfi Tiyatroda ücretsiz olarak seslendiriyor.
Oratoryo, üç esas bölüm ve bir ara parçadan oluşuyor. Yunus Emre’nin hayat, ölüm, Tanrı ve insanlığın alın yazısı hakkındaki düşüncelerini ve nihayet ’’ Dost vaslına ‘’ erişmesini anlatıyor. Saygun’ un uzun yıllar sürdürdüğü araştırmalar sonrasında derlediği Yunus Emre dizelerinin üzerine bestelediği eser, Yunus Emre’ nin sevgi felsefesini dinleyiciyle buluşturuyor.
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları ile birlikte gerçekleştirilecek olan oratoryonun orkestra şefliğini Cem’i Can Deliorman, koro şefliğini Anıl Aydın üstleniyor. Eserin solist sanatçıları ise, Işıl Azaz ( Soprano ), Bülent Bezdüz ( Tenor ), Ezgi Karakaya ( Mezzo Soprano ) ve Hasan Berk ( Bas ).
Oratoryonun ikincisi 16 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 21:00’ da Adana Büyükşehir Belediyesi Merkez Park Amfi Tiyatrosu’ nda ücretsiz olarak seslendirilecek.

Biyografik Bilgi

scroll to top