,

MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ SONA ERDİ

Ekrem-Düzgünoğlu.jpg

15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali (02 Mayıs – 04 Haziran) dinlenesi bir konserle son buldu.
Türkülerimizi yer yer Flemenko gitar ezgileriyle seslendiren Ekrem Düzgünoğlu, dinleyenlerini kendisine hayran bıraktı.
15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, festival kapanış konseri olarak Anadolu Rock Müziği’nin yıldız ismi Ekrem Düzgünoğlu’nu 04 Haziran 2016 Cumartesi günü saat: 20.00’de, Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda Mersinli sanatseverlerle ücretsiz olarak buluşturdu. Türkülerimizi yer yer Flemenko gitar ezgileriyle seslendiren sanatçı, Kırşehir yöresi türkülerinin ağırlıkta olduğu bir repertuvar ile dinleyenlerini kendisine hayran bıraktı. “Flemenko’dan Anadolu’ya Ekrem Düzgünoğlu” adıyla gerçekleşen konserde, gitarda İlter Kurcala, bağlamada Orhan Güler, bas gitarda Mustafa Kılıç ve perküsyonda Hüseyin Aşkın Kara, sanatçıya eşlik etti. Sanatçı yaptığı açıklamada; Flemenko gitar ezgileriyle Anadolu türkülerini birlikte seslendirmenin kendileri için yeni bir proje olduğunu belirtti.
Konser öncesi, terör olaylarında hayatını kaybeden şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşunun ardından dinleyicilerle birlikte İstiklal Marşı seslendirildi. Muhteşem geçen konserin ardından ise Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna sanatçılara plaket verdi.
Daha önce 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek konser, terör olaylarında şehit düşen kahraman askerlerimizin aziz hatırasına binaen 04 Haziran’a ertelenmişti.

Biyografik Bilgi

scroll to top