,

16. MUMF’inde Ödül Alacaklar Açıklandı.

Festival-Ödülleri.jpg

Bu yıl festival kapsamında

Kent Sanat Ödülü Ayla Erduran ile Ayşegül Sarıca,

Genç Yetenek Ödülü Aylin Akçil’e

Kent Ödülü Semihi Vural’a verilecek.

Mersin, Festival’de Efsane Sanatçıları ve Dev İsimleri Buluşturuyor
Mersin Sanat Etkinlikleri Derneği’nin ev sahipliğinde bu yıl 16’ncısı ‘Mayıs Müzik Tadında’ sloganı ile yapılacak Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin hazırlıkları tamamlanırken, etkinliklerin 13’ünden 7’si ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşacak.
Mersin Uluslar arası Müzik Festival Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal festival programını açıklayarak katılacak sanatçılar ve gruplar hakkında bilgi verdi.
“Türkiye uzun süredir AB’ye girmeye çalışırken festivalimiz 2007 yılında Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) üye olarak kabul edilerek memleketimizi farklı bir mutluluğa taşıdı. Festivalimiz, ülkemizin tarzını, tavrını, çok sesliliğini dünyaya taşımak için çok önemli bir adımdır. Festivalimiz yerelden evrensele bir festivaldir. Çünkü çok seslilik çok önemli bir şeydir. Dünyada ve ülkemizde insan yaşamında büyük bir ihtiyaçtır. 16 senemize girmemize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.”
02-25 Mayıs tarihleri arasında seyirci ile buluşacak program kapsamında 7’nci Beste Yarışması ve Nevit Kodallı Polifonik Korolar Şenliği yer alacak. Konuklar arasında Avusturya’nın klasik müzikte yeni sesi olarak kabul edilen Trio Alba grubu ile Hindistan’ın dünyaca ünlü dans grubu A Passage to Bollwood da bulunuyor. Ayrıca şef Ali Hoca yönetiminde KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Sanatçısı Musa Eroğlu, ünlü orkestra şefi İbrahim Yazıcı, genç keman sanatçısı Berfin Aksu, şef Rengim Gökmen yönetiminde, klasik müziğin dev isimleri Devlet Sanatçısı Ayla Erduran, Devlet Sanatçısı Ayşegül Sarıca, keman virtüözü Cihat Aşkın ve Karşıyaka Oda Orkestrası, Saygun Quartet, dünyaca ünlü caz vokalisti Karsu Dönmez, söz ve müzik etkinliğiyle Cihan Ünal, piyanist ve orkestra şefi Erol Erdinç ve TRT Radyo sanatçısı Elif Güreşçi, ünlü müzisyen Fatih Erkoç, Mersin’in tarihi ve kültürel mekânlarında izleyici ile buluşacak.
DHA

Biyografik Bilgi

scroll to top