,

ÇALIKUŞU – MERSİN DEVLET OPERA VE BALESİ BASIN BÜLTENİ

alıkuşu-1.jpg

Çalıkuşu 204.03.2016
ESKİMEYEN ‘’ÇALIKUŞU’’ BALESİ MERSİN’ DE
Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserinden aynı adla baleye uyarlanan “Çalıkuşu’’ Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından 10 Mart 2016 Perşembe saat: 20.00’ de Kültür Merkezin’ de sanatseverlere sunuluyor.
Eser, küçük yaşta ailesini kaybeden güzel Feride’ nin, teyzesinin oğlu, yakışıklı Kamran’ a duyduğu aşkı anlatır. Feride’ nin aşkına karşılık görememesinden dolayı Anadolu’ya giderek öğretmenlik yapmasını konu alır.
Eserin librettosunu, koreografisini ve yönetmenliğini Merih Bahar Çimenciler yaptı. Dekor ve kostüm çalışmalarını Alexandre Vassiliev, ışık tasarımını Tarı Deniz yaptı. ‘’Çalıkuşu’’ balesinin müzikleri, Mersin Devlet Klasik Türk Müziği sanatçılarının katılımıyla gerçekleşmekte. Geleneksel Türk sanat müziği eserleri ile çeşnilendirilip sahnelenen eserde başlıca rolleri, Büşra Ay, Ender Üçdemir, Burak Serkan Cebeci, Bleda Özlem, Özge Hoşer, Meltem Baydar, Tutku Barın Tümen, Tarkan Günal, Ketevan Chkhıkvadze, İsmail Şereflioğlu, Niyazi Cingöz, Ozan Demirbaş, Meltem Baydar, Hasan Akyol, Berna T. İleri, Tuba Şennalbant ve Murat Koman paylaşıyor.
Eser ve bilet satışı ile ilgili bilgileri aşağıdaki numaralardan temin edebilirsiniz.
İnternetten, biletiva sitesinden bilet satışımız yapılmaktadır.
Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın ve Halkla İlişkiler
Orçun Mağal, Tel: 0324 239 04 60
MDOB Gişe: 0324 238 37 52

Biyografik Bilgi

scroll to top