,

KUVA-Yİ MİLLİYECİLERİMİZİN EVLATLARI İÇEL SANAT KULÜBÜNDEYDİ

3-Ocak-2014-3.jpg

3 Ocak 2014 tarihinde Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşu İçel Sanat Kulübü’nde “Babam bir Kahramandı” adlı etkinlikle kutlandı. Teoman Ünüsan Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programını Sn.Nuriye Genç ve Sn.Vahap Kokulu sundu. Etkinliğe,

Sn. Hale Genç Toroğlu (Hamzabeyli Müfrezesi komutanı İstiklal Madalyalı Yılmaz Efe ünvanlı Şeref Genç’in kızı, Sn.Nuriye Genç’in kızkardeşi)

Sn.Meral Er ve oğlu avukat Kartal Er (Karboğazı muharebelerinde bir Fransız taburunu esir ederek efsaneleşen İstiklal madalyalı Albay Karaafet ünvanlı Hasan Akıncı’nın kızı, emekli öğretmen, Mersin barosu başkanlarından rahmetli Doğan Er’in eşi)

3 Ocak 2014 (2)3 Ocak 2014 (1)Sn.Atilla Toroğlu ve Sn.Şarman Toroğlu (Bozkurt Müfrezesi komutanı, Yüksek Öğretmen Okulu mezunu, Mersin’de oniki yıl belediye başkanlığı yapmış, İstiklal Madalyalı “Özkul Efe” ünvanlı Mithat Toroğlu’nun çocukları)

Sn.Aysel Çiftçi Akkan (Müfreze komutanlarından, Yüksek Öğretmen Okulu mezunu İstiklal Madalyalı Veli Haşim Çiftçi’nin torunu)

Sn.Metin Ünel (Mersin’de kurulan ilk Müdafa-i Hukuk Cemiyeti ilk başkanı, müfreze komutanı İstiklal Madalyalı Hıdıroğlu Ali Efendi’ nin torunu)

Sn. Avukat İrfan Tümer (Müfreze komutanı, İstiklal Madalyalı Buluklulu Hüseyin Efendi’ nin torunu) konuşmacı olarak katıldılar. Kahramanlarımızın evlatlarının babalarının ya da dedelerinin anılarını paylaşmalarıyla duygu dolu anlar yaşandı.

3 Ocak 2014 (6)

3 Ocak 2014 (5)Etkinliğe katılamayan,

Sn.Sevinç Arıkol Osma (Karakol komutanlarından Veysel Arıkol’un kızı. Mersin’in ilk bayan diş hekimi)

Sn.Kaya Mutlu ve İlhan Sağlar (Yüksek öğretmen okulu mezunu, Müfreze komutanlarından, Mersin’in ilk Milletvekillerinden, İstiklal Madalyalı Kuva-i Milliye tarihçisi Süleyman Fikri Mutlu’nun oğlu. Mersin’de iki dönem belediye başkanlığı yapmıştır. Kızı İlhan hanım ise kültür bakanlarımızdan Sn.Fikri Sağlar’ın annesi.)

Sn.Şükran Çiftçi (Müfreze-Karakol komutanlarından İstiklal Madalyalı İsmail Sefa Çiftçi’nin kızı) çiçekler ve teşekkür mesajları gönderdiler.

Amaçlarının başında hiçbir devletin ve ulusun egemenliğini kabul etmeyerek, Türk Milleti’nin kendi bayrağı altında yaşama hakkını ve bağımsızlığını oluşturmak gelen Kuva-yı Milliyecilerimizi sonsuz şükran ve minnetle anıyoruz.

Öğretmen. İçel Sanat Kulübü Başkan Yardımcısı. Bir çok Sivil Toplum kuruluşunda aktif üye.

scroll to top