,

MERSİNLİ SANATÇI CEM OSLU’YA YENİ BİR ÖDÜL

Cem-Oslu.jpg

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nı Cem Oslu kazandı. 35 yaş altındaki genç sanatçılar arasında yapılan oda orkestrası için süit dalındaki beste yarışmasında Yalçın Tura, Turgay Erdener, Hasan Uçarsu, Oğuzhan Balcı, Rengim Gökmen ve Gürer Aykal dan oluşan jüri öncelikle yarışmaya katılan eseler arasından 6 tanesini değerlendirmeye aldı. Bu eserler Kadıköy’deki Süreyya Operası’nda Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Sinfonietta Orkestrası’nca seslendirildi. Konser sonrası jürinin değerlendirme yaptığı sırada dinleyiciler arasında da oylama yapıldı.
Mersinli olmasıyla büyük gurur duyduğumuz sanatçı Cem Oslu yarışmada hem jürinin hem de dinleyicilerin oyları ile birincilik ödülüne layık bulundu.
Ödül töreninde konuşan Gürer Aykal ve Rengin Gökmen ulusal kültüre kalıcı katkı yapan yarışma nedeniyle Kadıköy Belediyesi’ne teşekkür edip girişimin diğer belediyelere de örnek olmasını dilediler.
Bilkent Üniversitesi’nden 2010’da mezun olan piyanist, besteci Cem Oslu  Avusurya ve Amerika’da eğimine devam etti. 2014’te Boston’daki Berklee’den mezun olup Los Angeles’a yerleşti. Aynı yıl Amerikan Müzik Öğretmenleri Birliği’nce (MTNA) açılan beste yarışmasında eyalet birinciliğini, ulusal kategoride ikinciliği kazandı. ‘Interior Night’, ‘The Thirty Nine Days’, ‘Alien’s Sister’ filmlerinin müziklerini besteledi. ‘Stevie-D’ filminin müzik yönetmenliğini yaptı.

Biyografik Bilgi

scroll to top