,

TANGOPERA’nın Prömiyeri Gerçekleşiyor

Tangopera.jpg

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 27 Kasım 2018 Salı günü saat 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Sahnesi’nde ‘’Tangopera‘’ müzikalinin prömiyerini gerçekleştiriyor.
Yıllar süren eğitiminin ardından iş bulamayan Alexsandro ‘’ Zamansızlar’’ adlı bir barda işe başlar. Hayatını bir günlükte notlar alarak tutan genç, bu defterde bir kadına olan tutkulu ve imkansız aşkını kaleme almaktadır.
O akşam, zamanın içinde kaybolmayı seçen insanlar ‘’ Zamansız Barı ‘’ nı doldurmaya başlamışlardır. Sıradan bir gecede yıldızlar arasından kayan eşsiz bir yıldız gibi bir kadın içeri girer ve bir masaya oturur.
Kadının büyüsüne kapılan tüm erkekler gibi Alexsandro da ondan etkilenmiştir.Bir anda kendini bir aşk düetinde bulur.
Garsonun gizlice masada karaladığı günlük kadının ilgisini çeker. Bütün arzusu onu okumaktır. Defteri alabilmek için yaşanan aşk dolu çekişme müşterilerin dikkatini çeker ve bu durumdan rahatsız olurlar. Gece boyunca başka erkeklerle de dans eden kadın büyük bir kıskançlığa ve ardından çıkan kavgaya sebep olur. Müşterilerden biri bıçağı çeker, genç adam orada aşkın ve tangonun rengi ile yere yığılır. Kadının çok arzuladığı defter kollarında, genç ise kanlar içinde yerdedir.
Kadına olan tutkulu aşkı artık gerçekten imkansızdır ve kadın bunu acı bir şekilde öğrenir.
Librettosu Murat Göksu’ ya ait olan eserin orkestra şefliğini aynı zamanda bestecisi olan Serdar Yalçın üstleniyor. Koreografi ve rejisörlüğünü Uğur Seyrek, koro şefliğini Anıl Aydın yapıyor. Mersin Devlet Opera ve Balesi orkestra ve korosunun eşlik edeceği eserin dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını Sevtaç Demirer ve ışık tasarımını Tarı Deniz üstleniyor.
Eserde başlıca rolleri;Sevil Erçak, Funda Uyanık ( Kadın ), Dağhan Ergün, Erhan Kaya ( Garson ), Korhan Dinçer, Erdem Özdemir ( Patron ), Nihan Çetin Aydın( Bir Kadın Müşteri ) , Serkan Karagöz( Sarhoş ), Beste Berk, P. Duygu Çınar, Ayşegül Devrim Dinçer, Dilara Köse, Ayşin Alev Lal ve Victoriia Medunka( 6 Vokalist Kız )paylaşıyor.
Eserin diğer temsilleri ise 29 Kasım Perşembe ve 8 Aralık Cumartesi günü saat 20:00’ de sahneleniyor.NIN

Biyografik Bilgi

scroll to top