,

1. AKOB YAZARLAR KİTAPLAR OKURLAR BULUŞMASI

1.-AKOB-YAZARLAR-KİTAPLAR-OKURLAR-BULUŞMASI.jpg

On yıldır, sanatın, kültürün birçok dalında, kesintisiz etkinlikler üreten AKOB (Akdeniz  Opera Bale Kulübü) topluluğu yeni bir atılıma daha hazırlanmaktadır.
Sonbahar/kış dönemine, ilki gerçekleştirilecek olan ve başarıya ulaşırsa her yıl yinelenmesi amaçlanacak, “YAZARLAR KİTAPLAR OKURLAR BULUŞMASI” ile başlanacaktır.
AKOB Topluluğu 21 Ekim Pazar günü Cafe Bazzar bahçesinde ve salonlarında, yazarlarla, araştırmacılarla, eleştirmenlerle, düşünce insanları ve kitap dostlarıyla; yani sizlerle birlikte olmayı ümit ediyor.
Kitaplar, insanı, toplumu, doğayı anlatır; insana zihinsel ve duyumsal doyumlar yaşatır.
Zihinsel gelişime katkı sağlar; insanı geliştirir. Gelişmiş insan toplumu geliştirir.
Okumakla, duyumsal duyarlıklar beslenir; Bilimin saptadığı doğanın yasaları öğrenilir.
Binlerce yılın bilgi, düşünce, çare birikimini barındıran yazılı hafıza kitaplardadır. Kitaplardan yararlanmadan insan gelişemez; kişiler gelişemeyince toplum gelişemez.
İnsanı bilmek, toplumu bilmek, doğayı bilmek; yaşamı sürdürebilmek ve güzelleştirmek için bilgi gerekir. Bilimin ürettiği hazır bilgiye ulaşmanın yollarından biridir okumak.
Mersin’de öyküler, romanlar, denemeler, bilimsel makaleler yazan; araştırmalarını yazıya, kitaba döken; kitap yayımlayan insanlarımız ve onların ürettiği eserler gün geçtikçe çoğalmaktadır. Üreten insanlarımızla, onların eserlerine ulaşmak isteyenler arasındaki iletişim köprüleri yeterli olamamaktadır. AKOB bir köprü daha inşa etmek istemektedir.
Düşünce insanlarımızın, yazılı kültürü izleyenlerimizin, arayanlarımızın, ilgilenenlerimizin; edebiyat, düşün, sanat, kültür konularında üretim süreci içine girmiş ve girmekte olanlarımızın ortamı, kentimizde genişlemekte, derinleşmektedir. Üretilen kalıcı değerlerin nicel ve nitel seviyesi yükselmekte, insanlarımızın kitaplardan sağladığı zihinsel ve duyumsal doyumlar artmakta, okurlar çoğalmaktadır.
AKOB un kendine biçtiği görev: sanatsal kültürel bilimsel üretim süreçlerine girmiş, değer yaratan insanlarını önemsemek, onlara güç vermek, onları ve yapıtlarını tanımak tanıtmak; iletişim kanalları açmaktır.
“Buluşmamız” 21 Ekim günü saat: 10:00-22:00 arasında olacaktır. Tüm katılımcılarımız, Cafe Bazzar’dan ücreti karşılığı, istediklerini yiyip içebilir, isterlerse sabah kahvaltısı yapabilir, dostlarla, üyelerle sohbet edilebilir. Yazarların yapıtları incelenebilir, salonda söyleşi(ler) gerçekleştirilebilir.
Geliniz, birlikte olalım; kitapları, düşünceleri, dostlukları, güzel bir tatil gününü paylaşalım. Atılan yeni temelde harcınız olsun. Okuyan, öğrenen, izleyen, değer üreten insan olma, toplum olma umudunu da yanımızda götürelim evlerimize dönerken.

Saygılarımızla
Fazıl Tütüner
AKOB Yönetim Kurulu Başkanı

Katılacak olan Yazar ve Şairler

Abidin Güneyli

Abidin Yağmur

Ahmet Eroğlu

Ahmet Özer

Ali Kaplan

Aydın Sevim

Baha Sadık Arkıner

Celal Çelik

Çınar Arıkan

Dost Meryem Özdemir

Erdal Akalın

Fatih Alkar

Fazıl Tütüner

Güller Tosun

Harun Özmen

Hanife Mert

Kemal İstek

Lina Nasif

Murat Yanpar

Mustafa Doğan

Nafiz Nayır

Oğuz Demirsoy

Rüştü Aydın

Saadet Bilir

Selma Sayar

Semihi Vural

Turan Ali Çağlar

Tülin Ünlü

 

Söyleşi Yapacak Kişiler:

Fazıl Tütüner

Semihi Vural

Oğuz Demirsoy

Saadet Bilir

Ahmet Özer

Tülin – Tolga Ünlü

Ahmet Yeşil

Lina Nasif

Güller Tosun

Biyografik Bilgi

scroll to top