,

TOROSLAR BELEDİYESİ RAUF DENKTAŞ PARKI YAPIYOR

Rauf-Denktaş-Parkı.jpg

Toroslar Belediyesi’nce Mustafa Kemal Mahallesi’nde 12 bin metrekare alan üzerine inşa edilen parkın açık hava müzesi haline getirilmesi için çalışmalara başlandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, tarihi ve milli değerlere önem veren bir belediye olduklarını vurgulayarak, yapılan her hizmette Türk Milleti’ni millet yapan değerleri yansıttıklarını ve bunları gelecek nesillere aktarabilmek için çalıştıklarını söyledi.
Bu vatan uğruna canlarını feda etmiş Kuvva-i Milliyeciler ile şehit ve gazilerin isimlerini İlçe sınırları içerisinde inşa ettikleri parklara vererek onların adlarını ölümsüzleştirdiklerini kaydeden Başkan Tuna, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş’ın da Kıbrıs Türkünün özgürlüğüne kavuşması için büyük uğraş vermiş bir lider olduğunu kaydetti.
Rauf Raif Denktaş Parkı, Kıbrıs Barış Harekatı’nda kullanılan bütün tesisatların barındığı bir açık hava müzesi olacak… Yeşil anlamında ve tarihimizden bir kesit sunabilme anlamında çok özellikle bir proje olacak. 2015 yılının Haziran ayında tamamlamayı planladığımız bu projemizin kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Biyografik Bilgi

scroll to top