,

YEREL TARİH TOPLANTISI KONUĞU : SELÇUK ÖLÇER

2014-02-MTD-SELCUK_OLCER-duyuru.jpg

Değerli Mersin Tarih Dostu,
Bildiğiniz gibi, Mersin Üniversitesi Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi, İçel Sanat Kulübü’nun değerli desteği, katkısı ve işbirliği ile Mersin’de yerel tarih, kent tarihi alanında çalışmalar sürdüren ve kendini Mersinli kabul eden gönüllülerle birlikte 2009 Mart ayında başlattığımız “Mersin Tarih Dostları Toplantıları”nı periyodik olarak sürdürüyor.
2009 yılından bu yana toplantılarda, çok değerli araştırmacı/meraklı/ilgili konuklarımızdan, kent ve bölgesine yönelik değerli sunuşlar dinleyip, birçoğunu yazılı kaynaklardan öğrenemeyeceğimiz değerli anılar, tanıklıklar, yaşam öyküleri paylaştık.
Tamamen ilgi ve meraktan yola çıkan ve bizlerle bildiklerini/araştırdıklarını/kendi yaşam öykülerini paylaşan gönüllülere bir kez daha teşekkür etmek isteriz. Bu teşekkür, başta Mersinlilerle yaptıkları paylaşım ve ikincisi de yaşadıkları kente sahip çıkmak yönünde verdikleri caba için.
Bu doğrultudaki “Mersin Tarih Dostları Toplantıları” nın 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat: 17:30’da yine İçel Sanat Kulübünde gerçekleştirilecek buluşmasının konuğu Mersinli gazeteci ve müzisyen Sayın Selçuk Ölçer olacak. Bizi kırmayarak davetimizi kabul ettiği için kendisine bir kez daha teşekkürlerimizi sunmak isteriz.
Mersin’in kendi tarihini yeniden okumak üzere başlatılan bu çalışmaları hep birlikte sürdürmek üzere, “Mersin Tarih Dostları Toplantıları”nın bu yeni buluşmasında, sizin de yakin çevrenizden davet edeceğiniz yeni kişiler ile daha geniş katılımlı olarak buluşmak üzere…
Saygılarımızla,
Tülin Selvi Ünlü
Şehir Plancısı
Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi
Mersin Üniversitesi
Mimarlık Fakültesi
Çiftlikköy Kampüsü
Yenişehir
33343 Mersin, Türkiye
tselvi@mersin.edu.tr
selvitulin@gmail.com

Biyografik Bilgi

scroll to top