,

ÇAĞDAŞ ÇOK SESLİ KORONUN TEMELİ ATILDI

Koro.jpg

Yaklaşık bir ay önce kurulacağına ilişkin duyuru yapılan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Mersin Şubesi Çağdaş Çok Sesli Korosunun ilk toplantısı bu gün (17 Mayıs 2019) dernek binasında yapıldı.
Kurulacak olan polifonik koroda yer almak için isimlerini yazdıran yaklaşık 25 kişi ile tanışma, çalışma gün ve saatleri için ortak karar vermek amacıyla yapılan toplantı oldukça olumlu ve umut dolu paylaşımlarla yapıldı.
Koroyu gönüllü olarak çalıştıracak olan Prof.Dr. Kadir Kargın “Ben 52 yıllık hocalıktan sonra gelip yerleştiğim Erdemli’de iki ayrı koro çalıştırıyorum. Ancak ÇYDD nin çatısı altında, yarın aramızdan ayrılışının yıldönümü olan ve her zaman saygı ile andığımız rahmetli Prof. Dr. Türkan Saylan’ın gösterdiği hedefe uygun bir koroyu oluşturmak ve çalıştırmak için elimden gelen her şeyi yapmaya, maddi ve manevi katkılar vermeye hazırım” dedi.
İlk çalışmasının 30 Eylül 2019 tarihinde yapılmasına karar verilen koronun Mersin için önemli  yenilikler getireceğinin paylaşılması ve iyi dileklerle toplantıya son verildi.

Biyografik Bilgi

scroll to top