,

KİLİKYANIN KADINLARI AYAKTA ALKIŞLANDI

Kilikyalı-Kadınlar.jpg

02 Mart 2017 Perşembe günü Yönetmenliğini Melih Öztürk’ün yaptığı, Semihi Vural’ın yazıp, Engin Aktuğ’un Müzik Direktörlüğünü, kostüm tasarımını Songül Birtek’in yaptığı  ve İçel Soroptomist Kulübü üyelerinin oynadığı “Kapalı gişe oynayan Kilikya’nın Kadınları” oyunu ayakta alkışlandı.

Kulüp tarafından, her yıl Mersinli veya Mersin’de yaşayan kadınlara verilen “Yılın Başarılı Kadın Ödülü” bu yıl Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Bengi İspir Özdülger’e verilmeden önce sanatçının hayatından kesitlerin olduğu slayt gösterisi ve piyanist Ahad Asker’in unutulmaz bir dinletisi sunuldu.

Eurpe’den Müfide İlhan’a uzanan bir tarih kesitinin kadın kahramanlarının sahneye taşındığı oyunda, İçel Soroptimist Kulübü üyeleri muhteşem sahne performanslarıyla ayakla alkışlandı.
Etkinlik öncesi İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Sevinç Şanlı yaptığı açıklamada, , “Kadınlar için var olan bir kadın kuruluşu olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bizim için çok önemli. Belirli konularda aldığımız özel duruşumuza, kadınların küresel sesi olarak hareket ediyor, kadınların statülerini bulundukları yerde yükseltmeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki kadın, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Katılımcı ve desteklerini bizden esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Biyografik Bilgi

scroll to top