,

MERSAP TOPLANTISI YAPILDI

MERSAP.jpg

Mersin İli içinde kültür ve sanat alanında çalışma yapan birçok derneğin (*) bir araya gelerek oluşturduğu MERSİN SANAT PLATFORMU (MERSAP) 08 Mart 2014 tarihinde İçel Sanat Kulübündeki toplantıda konuşmacı ve konuk olarak Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaaettin Kabahasanoğlu’nu ağırladı.
Türkiye gündemindeki yerel seçimler bu toplantıda da söz konusu oldu. Kabahasanoğlu ve ardından söz alan MERSAB dönem sözcüsü Mersin Fotoğraf Derneği Başkanı Abdulla Sert seçimlerle işbaşına gelecek olan yerel yöneticilerin projelerinin oluşumunda ve sanata bakışlarının odaklanmasında MERSAP’ın önemli işler yapabileceği dile getirdiler. Yine yerel yöneticilere sanatsal konularda destek olunması ve önerilerin, gerekirse eleştirilerin sıcak ve samimi diyalogla  sürdürülmesinde mutabakata varıldı.
Sanat Sokağı ve devamındaki Mersin Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi ile yanındaki Altamira Sanat Galerisinin bulunduğu sokağın iyileştirilmesi için çeşitli görüşler dile getirildi.
Ayrıca Kent Müzesi, Yörük Kültürü Müzesi projelerinin gerçekleştirilebilmesi, kaybolmaya başlayan el sanatlarına ilgi çekilmesi  gibi konularda yapılan görüşmeler ve durumdan vazife çıkarmalarla toplantı sona erdi.
(*)
İçel Sanat Kulübü (İSK)
Akdeniz Opera ve Bale Derneği (AKOB)
Mersin Kültür Merkezi Derneği
Mersin Flarmoni Derneği
Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD)
Mersin Fotoğraf Derneği (MFD)
Silifke Polifonik Korolar ve Bale Derneği
Mersin Felsefeciler Derneği
Tarsus Sanat Derneği
Taşeli Kültür ve Sanat Derneği
Mersin Sinema Derneği (MERSİNEMA)

Biyografik Bilgi

scroll to top