,

MERSİN DEVLET OPERA VE BALESİ BASIN BÜLTENİ

bolero.jpg

Mersin Devlet Opera ve Balesi bu yıl da her yaştan izleyicinin beğenisine sunulacak eserleriyle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yeni sezon, 1 Ekim’ de ‘’ Açılış Konseri ‘’ ile başlıyor.
2016-2017 repertuvarında; geçen sezonlardan sahnelenmeye devam edecek eserlere ilaveten prömiyerleri gerçekleşecek 2 opera, 1 bale ve 1 müzikal var. “Rita”, “La Serva Padrona” operaları, “Yunus Emre” balesi , “My Fair Lady” müzikali sezonun yeni eserlerinden.
Ayrıca geçmiş sezonlarda Mersinli izleyicilerin büyük ilgiyle takip ederek temsillerini kapalı gişe oynayan eserlerin yanı sıra Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerinde sahnelenen eserler de sahneleniyor. “Yevgeni Onyegin”, “Macbeth” operaları, “Amazonlar”, “Kanlı Düğün- Danzon”, “Çakırcalı Mehmet Efe”, “Üç Silahşörler” baleleri ile “ Lüküs Hayat” ve “Keşanlı Ali Destanı” müzikalleri sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Küçük izleyicilerin beğeniyle izleyecekleri “Değirmendeki Hazine”, “Nasreddin Hoca” ve “Masal Şatosu” çocuk oyunları da bu yılın repertuvarında yer alıyor.
MDOB Gişe: 0324 238 37 52

Biyografik Bilgi

scroll to top