,

MERSİNLİ BESTECİ CEM OSLU YİNE FİNALDE

Cem-Oslu-1-1.jpg

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), kurucu başkanı Dr. Nejat F. Eczacıbaşı adına iki yılda bir düzenlediği Ulusal Beste Yarışması’nın onuncusunun finalistleri belli oldu. “Piyano Konçertosu” başlığıyla düzenlenen “10. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması” Seçici Kurulu; Gürer Aykal, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Gülsin Onay, Hasan Uçarsu, Serdar Yalçın ve Yarışma Genel Sekreteri Serdar Ongurlar, yarışmaya katılan 7 piyano konçertosunu, şartnamede yer alan koşullar uyarınca inceledi ve finale kalacak konçertoları seçti.
Mersin’in gurur kaynağı olan Besteci Cem Oslu’nun eseri , Doğaç İşbilen ve Bogatay Köprülü’nün eserleri finale kaldılar.
Yarışma Genel Sekreteri Serdar Ongurlar, seçici kurulun yarışmaya katılan 7 eseri büyük bir titizlikle incelediğini, karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak 3 eseri oy birliği ile finale bıraktığını belirtti. Ongurlar, finale kalan konçertoların “32. Uluslararası İzmir Festivali” kapsamında 6 Haziran 2018 tarihinde düzenlenecek Yarışma Konserinde seslendirilerek ve katılımcı oylama (Seçici Kurul, Orkestra, Seyirci) ile derecelendirileceğini bildirdi.
Genç bestecimiz Cem Oslu’yu kutluyor ve 6 Haziran 2018 tarihinde birici olmasını diliyoruz.

CEM OSLU nun bir başka başarı öyküsü için bu satırı tıklayınız. 

Biyografik Bilgi

scroll to top