,

Zeki Müren Şarkıları Mersin Konseri

Zeki-Müren.jpg

Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nden dev konser; dünyaca ünlü tenor Murat Karahan, şef Rengim Gökmen ve Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren şarkılarını Mersin’de seslendiriyor.
Mersin Uluslararası Müzik Festivali (MUMF), dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’ın seslendirdiği “Zeki Müren Şarkıları” konserini şef Rengim Gökmen yönetiminde Mersinli sanatseverlerle buluşturuyor. Limak Filarmoni Orkestrası’nın eşlik edeceği konser, 17 Aralık 2017 Pazar günü saat: 19.00’da Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alacak.
Konserde, Zeki Müren’in ilk bestesi olan “Zehretme Hayatı Bana Cananım”, Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar, Manolya, Senede Bir Gün gibi klasik eserlerinin yanı sıra sanatçının bilinmeyen eserleri de seslendirilecek. Sanatçının 1950’li yıllarda seslendirdiği ve daha sonra ezgisi Dick Dale tarafından yeniden düzenlenerek, başta Amerika olmak üzere dünyaca ünlenen “Yaralı Gönül” şarkısı, repertuvarda yerini alan bir diğer eser olacak.
Türk müziğinin duayeni Zeki Müren’i ölümünün 21. yılında anmak üzere, Bursa, İzmir, Antalya, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Eskişehir, Trabzon illerini kapsayan Zeki Müren Şarkıları Türkiye Turnesi, Limak Vakfı tarafından düzenlenmekte.
Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı yaptığı açıklamada; “Ölüm yıl dönümü vesilesiyle Türk müziğinin eşsiz duayeni Zeki Müren’i ve şarkılarını Mersinlilerle buluşturmanın mutluluğu içindeyiz. Hepimizin gönül tellerini titreten bu eşsiz şarkıların evrensel formda yeniden düzenlenmesi, heyecan verici bir durum. Böylesine değerli bir konserle Türkiye Turnesi gerçekleştirerek, bu mutluluğu Anadolu’ta taşıyan, aynı zamanda Limak Filarmoni Orkestrası’nı da ülkemize kazandıran Limak Vakfı’na ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
Mitat Çelik
MUMF Basın Halkla İlişkiler
İrtibat:
Mersin Sanat Etkinlikleri Derneği (Mersin Uluslararası Müzik Festivali)
Kültür Mah. Toroğlu Apt. A Blok ½ 33010 Akdeniz-Mersin
Tel: 0324 237 78 10

Biyografik Bilgi

scroll to top