,

MERSİN SANAL KADIN MÜZESİ AÇILIYOR

Sanal-Kadın-Müzesi.jpg

“Sanal Kadın Müzesi” Açılış Duyurusu
Türkiye’nin 3’üncü “Sanal Kadın Müzesi’ Mersin’de açılıyor.
Kadının toplumsal statüsünü iyileştirmek ve geliştirmek amacıyla pek çok projeyi hayata geçiren İçel Soroptimist Kulübü, Türkiye’nin 3’üncü, dünyanın 13’üncü Sanal Kadın Müzesi’ni
Mersin’de hayata geçiriyor. Aynı zamanda, Kulüp yayınlarından çıkan Semihi Vural’ın “Tarihteki Mersin Kadınları” kitabının tanıtım toplantısı da gerçekleştirilecek.
Kurulduğu 1970 yılından bu yana kadınlara yönelik geliştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle adından övgüyle bahsedilen İçel Soroptimist Kulübü, Türk kadınını hak ettiği yere taşıyacak yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Kulüp, Türkiye’nin üçüncü Sanal Kadın Müzesi’ni, 27 Haziran 2016 Pazartesi günü saat: 16.00’da Turgut Reis Mahallesi 4128 Sok. Erişmiş Apartmanı Daire: 1 adresindeki İçel Soroptimist Kulübü Evi’nde (Silifke Caddesi’nde bulunan Müftü Camii arka sokağı) yapacağı etkinlikle açacak. Dünyada çok az ülkede ve az sayıda olan Sanal Kadın Müzesi, tarihsel süreçte toplumun gelişmesinde rol oynayan kadınların hayatı ve başarı öykülerinin öne çıkarılmasının yanı sıra, kadının toplumsal statüsünün güçlendirilmesini de hedeflemektedir.
Sanal Kadın Müzesi Açılış Etkinliği’nde, çalışmalarıyla Mersin tarihine paha biçilmez değerler katan Semihi Vural’ın, İçel Soroptimist Kulübü Yayınları’ndan çıkan “Tarihteki Mersin Kadınları” isimli son kitabının tanıtım toplantısı da gerçekleştirilecek. Meriç Alkan’ın editörlüğünü yaptığı Kitap, Mersin’in mitolojik zenginliğini gözler önüne sererken, Antik Kilikya’dan, ilk kadın belediye başkanı Müfide İlhan’a uzanan tarihsel aralıkta Mersin’in kadın kahramanlarını tanıtıyor.
“SANAL KADIN MÜZESİ”
AÇILIŞ ETKİNLİĞİ
“TARİHTE MERSİN KADINLARI”
SEMİHİ VURAL (MİMAR VE YAZAR)
KİTAP TANITIMI VE İMZA GÜNÜ
27 HAZİRAN 2016 PAZARTESİ SAAT: 16.00
İÇEL SOROPTİMİST KULÜBÜ
TURGUT REİS MAH. SİLİFKE CAD. MÜFTÜ CAMİİ ARKA TARAFI
İletişim: Nuran Kurtuluş 0532 7476140
Mitat Çelik

Biyografik Bilgi

scroll to top