,

MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ BASIN BÜLTENİ

bale-yıldızları...jpg

MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ BASIN BÜLTENİ 16.05.2016
15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali (02-28 Mayıs)
Altın Madalyalı Sanatçılar Mersin’de Türkiye Bale Yıldızları,
sanatseverleri dans ve müziğin şölenine davet ediyor.
15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, uluslararası başarıları ve aldıkları ödüller ile Türkiye’nin gururu olan altın madalyalı bale sanatçılarını aynı sahnede sanatseverler için buluşturacak.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali

Mersin Uluslararası Müzik Festivali

15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Türkiye’nin bale yıldızlarını 22 Mayıs 2016 Pazar günü saat: 20.00’de, Mersin Kültür Merkezi Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşturacak. Etkinlikte, Samsun, Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin’in gözde bale sanatçıları; Aslı Çilek, Boğaçhan Bozcaada, Burak Kayıhan, Burak Serkan Cebeci, Burcu Olguner, Büşra Ay, David Khozashvili, Dolun Doyran, Erhan Güzel, İlke Kodal, Özge Başaran, Ana Gorgiashvili, İlhan Durgut, Özge Onat, yer alacak.
MDOB bale sanatçılarından Serbülent Biçer’in sahneye taşıdığı etkinlikte; Kuğu Gölü, Uyuyan Güzel, Korsan, 1001 Gece Masalları, Don Kişot gibi koreografileriyle ünlü bale eserlerinden örnekler sunulacak.
Dünyaca ünlü eserlerin koreografilerini bir arada sunan Türkiye Bale Yıldızları, sanatseverleri dans ve müziğin şölenine davet ediyor.
Mitat Çelik
merfestmersinpr@gmail.com
Biletlerinizi, Mersin Uluslararası Müzik Festivali Bürosu’ndan, haftanın her günü 13.00/19.00 arası Forum Mersin Atıf Yılmaz Meydanı’nda kurulan festival standından temin edebilirsiniz.
Bilgi için lütfen, 0324 237 78 10 nolu telefonu arayınız.

Biyografik Bilgi

scroll to top